Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kladkostroj

Zdravím,máme s kolegama takovou menší akademickou dohadu o tom,jakou silou budu tahat za provaz kladkostroje-trojkladka nahoře i dole,břemeno 100kg?Vím,že to je asi pěkná blbina,ale divili byste se kolik je na to různých názorů.
Předem dík za za Vaše názory::)

V čem máš problém ?
Na kolik složek / teda laicky, na kolik lanek/ je rozložená síla. Za jedno lanko taháš ...

Samozrejme k tomu, zas tá nevľúdna realita, účinnost stroje, teda skorej neučínnost .... :))