Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava staré a nerosvné stěny

Dobrý den,
mám dotaz ohledně opravy staré a nerovné stěny. Bydlíme ve starém RD domku a stěny jsou nerovné s prasklinami. Malba se již samovolně odlupuje. Mohl by mi někdo zkušený poradit jak nejlépe stěny vyrovnat a opravit. Přemýšlel jsem o postupu:
1,oškrábat špachtlí stěny
2,napenetrovat (duvilax?)
3,lepidlo + perlinka
4,zahladit brusnou mřížkou
5,stěrka - nevím jakou, jestlí sádrovou nebu štukovou, popř. jinou
6,vyhladit filcem, zahladit brusnou mřížkou
7,malba

Je to jen takový můj laicky postup, mohli by jste mi ho prosím upravit a doplnit. Také bych byl moc rád o názvy materiálů pro případné použití a postup práce.
Mockrát děkuji
Jan

V podstatě dobrá skladba, kterou mám vyzkoušenu.
1. Oškrábat, udělat rýhy, zbavit prachu, před nanášením lepidla trochu zkropit,
(nezasychá tak rychle lepidlo při natahování).
2. Lepidlo CERESIT CM 11(lepící malta na obklady)+ můžete přidat
pro větší pružnost emulzi Ceresit CC83 + perlinka
3. Trošku to šmrncnout brusnou mřížkou
4. Stěrka vápenná BAUMIT (viz odkaz níže)
http://www.sedlstav.cz/detail/1644-vnitrni-stuk-ba umit-25kg
5. Vyhladit filcem, zahladit brusnou mřížkou
6. Malba

CENA při této skladbě za m2 cca ---- 40Kč
PS:
Nevím co pořád má někdo s tím sádrokartonem, patlat to všude kde se dá.

Mockrát děkuji za odpověď,
Váš postup se mi zamlouvá, jen nikde nevidím penetraci, nemusí se dávat? Doporučená stěrka bude hladká a nebude praskat? Vápenná stěrka je lepší než sádrová? Co jsem četl na fórech tak se doporučuje stěrka než štuk. Stěrka se prý lépe aplikuje než štuk, je hladká a tolik nepraská. Jsem laik, moc tomu nerozumím
Děkuji