Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou na studnu a povolení.

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat jestli nemáte něko zkušenost s vyběrem typu studny(vrtaná nebo kopaná)a jaké potřebuji na to všechno povolení.Proutkař mě našel pramen zhruba v 5 metrech hloubky.Teď bych potřeboval vědět jestli se mě vyplatí po finanční stránce spiše koupit skruže a kopat nebo pozvat firmu aby mě jí vyvrtala.

Doporučil bych těch 5m nějak ověřit (já to tak dělal taky).

U nás v dědině za komunistů kolovala mezi lidmi "ruční vrtná souprava", průměr 8cm, nadpojovaná, do hloubky 16m - byla to otázka pár hodin, dostat se do 10m (a ověření výroku proutkaře), zadarmo.

Kopali jsme ručně, sami (jako ostatně asi všichni v té době). "Povolení" se vyřizovalo před pár lety (v rámci jakési novely zákona či nějaké akce úředního šimla), tehdy se o to nikdo nestaral (vodovod jsme v dědině neměli), kopat tedy museli všichni.