Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozbočení TV signálu

Zdravím přítomné, potřeboval bych radu ohledně rozbočení TV signálu. Tchán bydlí v panelovém domě, mají v něm společný rozvod TV signálu, ten má přiveden k televizi. Nyní je potřeba tento signál pře stávající TV rozdělit-rozbočit pro druhý televizor. A tady mám trochu problém-nevím, co je v koaxialu za signál, zda digitální-jen zesíléný původní ze společné antény, nebo analogový-tedy digitální signál přijatý společnou anténou na střeše a převedený do analogu, na jakých kanálech to vůbec běží, jaký bych mět tedy vlastně pořídit rozbočovač atd. Díky za případné pomocné rady :-)

Na současné televizi bys měl najít, na kterém kanálu přijímáš pořady. A z televize musí jít dobře poznat, jestli jsi na DVB-T nebo na analogu. A jinak ti může být buřt, jestli je tam analog nebo digitál - rozbočovač to nerozlišuje.

Docela bych se divil, kdyby dnes někdo převáděl digitální signál na analog. Do, nebo před zásuvku dej rozbočovač, viz výše, ( nebo nějaký hybridní) a od něj táhni dráty k televizorům. Ve speciálce ti poradí jaký rozbočovač použít a není li po ruce speciálka tak zkus co mají v elektro. Je li blíž od prvého televizoru k druhému, klidně dej rozbočovač před první televizi a pokračuj k další.