Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem velikost rajčat

Dobrý den. Potřebuji poradit, kdy mám zarazit růst rajčat do výšky. Mám je ve velkém kyblíku na balkoně a pomalu jim metrové opory nebudou stačit. Chci taky sbírat plody, tak aby se rostliny nevysilovaly. Za odpověď děkuji.

Nepěstuju rajčata v kbelíku, takže nevím přesně jak je nachat růst vysoko. Ale na zahrádce je nechám narůst max. 150 cm. Pak je zaštípnu a hlídám, aby se nepokoušela mně oblafnout a novým výrustkem se drát nahoru. V kyblíku to bude asi méně, protože je méně výživy. Tomu co se vyštipuje se říká zálistky, protože vyrůstají vždy za listem

V podstatě jsou dva druhy rajčat...tyčková a keříčková. Tyčková se doporučuje ukončit za 6 až 7 vijanem ( hroznem ), protože pak v našich klimatických podmínkách už nedozrají. U nich se zaštipují postranní výhony a je třeba je vyvázat k opoře. Keříčková rajčata - postranní výhony se nezaštipují a vzhledem k nízkému vzrůstu není třeba žádnou oporu.