Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s opravou hoblovky - rada

Dobrý den,
mám asi 5 let frézovací a srovnávací stroj MATRIX EP 1250-204, u kterého se mi vysunula osa pohonu hoblovacího válce s noži a spadly poháněcí řemeny, z nichž jeden praskl a potřebuje vyměnit.
Můžete mi prosím sdělit, zda se dá toto zařízení u opravit?

Děkuji Vám a jsem s pozdravem Jaroslav Mrázek, tel. 607 860 965

Dobrý den,přibližte pojem-vysunula se osa hoblovacího válce.Hoblovací válec je dle mého názoru na hřídeli mezi dvěma domečky s ložisky a vně je umístěna řemenice odkud vám spadl řemen.Měl by na stroji být nějaký napínák řemenů,nebo ližina pod motorem pro jeho posuv a napnutí řemenů.Jinak koukněte sem,je zde i návod na výměnu řemenů:http://www.femi.it/public/catalogo/allegati/104200 8122626.pdf