Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neoprávněný odběr elektřiny

Dobrý den,chtěla bysem někoho poprosit o radu protože už nevím jak z této situace ven.V roce 2009 mi byl zjištěn neoprávněný odběr elektřiny,nebudu tvrdit že to nebylo i mojí vinou.Došla mi faktura na 97.000 kč,žádala jsem společnost čez aby mi umožnily splátkový kalendář a stím že budu platit 2-3 tisíce korun,že víc nemohu protože pečuju o postiženou dceru a jsem samoživitelka bez příjmu,dostala jsem splátkový kalendář na jeden rok s měsíční splátkou 8800 kč,za ten rok jsem splatila 20000 kč,poté jsem požádala o nový s.K ,opět mi vyhověli s tím že do půl roku musím zaplatit 77 tisíc,já za těch pul roku jsem splatila 10 tisíc korun,1/3 dluhu jsem splatila,a mám tam ještě zbývající dluh 66 tisíc korun,žádala jsem o 3 s.K ale už mi ani neodepsali,a k soudu se dostat nechci protože by to brali jak krádež elektřiny a mám strach z trestu odnětí svobody,prosím poradte mi někdo jestli víte jak ještě se můžu bránit nebo koho požádat ještě o nějaký čas na zaplacení zbývající částky,druhý s.K mi končí tet v červnu,děkuji za radu
Upravena velikost písmen. (Kurt)

Píšete, že jste navrhovala 2-3tis. splátky a za 12 měsíců jste splatila 20tis. Pokud by ste s ocelovou pravidelností platila 2500,- věřím, že by Vám spl. kal. udělali podle Těchto Vašich možností, protože ani exekuce majetku není pro ně výhodná. Chtějí peníze, né brát starou televizi, gauč a hrnek člověku v tíživé sociální situaci... To by i u případného soudu pomohlo Vám...
Jinak pro ostatní - netroufám si odhadnout, kolik na tom dluhu dělá matematika ČEZu a kolik skutečnost, ale ČEZ je mocný skoro jako Google a jeho právní oddělení dělá jistě různá kouzla. V médiích proběhlo, že jsou jeho pracovnící schopni licitovat ve stotisících nahoru i dolů, takže jsem chladný v soudech...
Rada? posílejte naprosto pravidelně stejnou částku a zeptejte se na podmínky osobního bankrotu, neustále se snažte o dohodu s ČEZem.

Nevím, jestli to je tak i po té kampani proti NTZ, ale před ní ano. Nedodržovali pravidla výpočtu škody, která jsou přímo na jejich stránkách, odmítali vpustit při jednání další osoby, přitom proti držiteli elektroměru seděli 3, prostě dusno. A vše jen v Liberci, nikde jinde se s pachateli nebavili.
A u elektroměru se shozenou klemou měli posudek na zasažení do vnitřního mechanismu, aby se netočil.