Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čalounění desky na posilovací lavici

Dobrý den,potřeboval bych poradit jak mám správně očalounit desku na posilovací lavici,tak,aby zakulacené rohy desky byly pěkně rovnoměrně potáhlé koženkou,zkoušel jsem to několikrát,ale vždy mám rohy krabaté,musím koženku přes sebe v rozích překrývat a nevypadá to dobře,jestli někdo s tím máte zkušenosti,budu rád za každou odpověď děkuji Martin

Buď se ty rohy překládají nebo se sešívají. Nejlepší když okoukneš jak je očalouněný třeba sedák u židle. V podstatě je potřeba ušít taková krabice, kde líc bude zvenčí. Tu hlavní plochu je potřeba udělat o trošku menší, než je čalouněná deska, aby to šlo pěkně vypnout.Ani ne malo ani ne moc... Potom se musí počítat s přídavkem koženky na hrany lavice + něco co příjde přetáhnout přes spodní hranu a ze spodu přisponkovat. Takhle se to těžko vysvětluje. Potom ji nasadíš ze zhora, rovnoměrně vypneš a ze spodu přisponkuješ.Pokud to je větší, je to lepší dělat ve dvou.