Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber cerpadla

Zdravim.
Chci koupit cerpadlo do mensiho vrtu,zajimalo by me jestli se neda spocitat vysledny prutok na vystupu hadice. Cerpadlo je na 12V tlak ma 0,5baru a dava 9l/min.Jde mi o to ze studna je hluboka 3m,coz je na tlaku ztrata 0,3b,bude pri tlaku 0,2bar davat stale 9l/min nebo mene?
Dekuji za odpovedi

Ne. Na cerpadlech bejva obcas uvedena krivka, ale s linearni aproximaci nebudeme uplne mimo, alespon pro tenhle pripad. Takze bude zhruba davat 3.5L/minuta, 60ml/s. nic moc teda. A kdyz si date kohoutek jeste o metr nad zem, tak uz to bude jenom 1.8l minuta...