Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba udírny - dvířka k udírně i topeništi.

Dobrý den, při rekonstrukci domu svého švagra jsme se rozhodli postavit na zahradě udírnu s grilem. Základ už je vyzděný, návrh už je hotový také (bude se jednat o "elkový" tvar udírna + gril. Chtěl bych e informovat, jaké dvířka použít k samotné udírně i k topeništi k udírně. Zda jsou lepší kovaná, či litinová. Popřípadě jestli je možné tyto dvířka sehnat například ve sběrných dvorech, nebo v kovošrotech. Při dnešních cenách, které jsem registroval na internetu je snad snaha o ušetření pochopitelná :) Děkuji za veškeré reakce.

dvířka k topeniši ideálně litina, ale i ten plech vyhoví, stačí kouknout po inzerátech na stará kamna za odvoz a pak je z toho vyndat (docela dobrej zdroj i na litinové pláty), na udírnu jsou ideální dvířka dřevěná ;-), ale kamarád tam má dvířka od hlavního rozvaděče elektriky od baráku a fungují stejně dobře, při stavbě tohohle to chce hlavně fantazii :-)