Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Tak zaprvé je chyba si koupit boty, které ti nesedí. Zadruhé to chce tlusté ponožky a chodit, chodit a chodit... Je úplně jedno, jestli ty boty mají či nemají v nějaké mezivrstvě gore-tex membránu.
vzal jsem silnější měkčí ponožky a už skoro netlačí,jde o to že mají jen užší špičku,jinak velikost sedí...
Arm. gen. Dzúra a Václavíka jsem rovnoměrně "stál" po jedněch kanadách.
Platí: Sednutí boty je přímo provázané s jejím opotřebením.
Problém je v tom, že současné boty mají podrážky a vlastně celý spodek z plastu, který nepovolí. Jediná možnost , pokud jde o roztažení textilního, nebo koženého svršku boty je obout ponožky, z boku nalít do boty teplou vodu a chodit po bytě a dolévat a pak nechat uschnout, případně vycpat papírem do druhého dne a pokračovat. Pokud má ale bota na podrážce boční přesah,který je navíc módně vytažen vzhůru, pak guma nebo plast nepovolí.
On ten plast není módně vytažen nahoru. Brání okopání kůže. Je to super věc hlavně pokud se jde v kamení. Ona časem (cca 2 roky) membrána prdne, a pak je nutné kůži naimpregnovat nějakým voskem. Pokud není kůže hladká, ale okopaná a rozbrázděná, ani vosk už nebude dostatečně účinný...
Já měl dojem, že přírodní useň se musí ošetřovat pravidelně a ne jedenkrát za dva roky.
Jasně že se musí ošetřovat Mluvil jsem o membráně. Je to tenouká vrstva, které stárne a podléhá únavě materiálu. Ať se bota sebelíp ošetřuje nevydrží dýl jak 3 roky. Pak proteče a už všemožné impregnační sajrajty na GTX obuv nepomohou. Pak nastupuje vosk (mám rád snow-seal), který kůži uzavře. Sice nedýchá, ale vodu nepustí a dokonce neproteče ani při chůzi v mokrém sněhu.
Možná se mýlím, ale řešilo se to rozšlápnutí bot. Sebevyšší ochrana proti okopání je na dvě věci ,když si mohou značku tak oblíbenou u nepřízpusobivých obout pouze lidi s uzkou nohou.
pravda...jsou hodně uzký a tak aby netlačily,když jsou uplně nové ,třeba koupit o dvě čísla větší
Tak aby netlačily a shodneme se jistě na tom že i staré, neboť plast se neroztáhne, kupuji o dvě čísla větší, ale pak mám problém nejen s chůzí, ale i s odemykáním dveří, protože délka špic mi nedovolí se k nim přiblížit.
Navíc od dob, co vymizely boty domácí provenience s nabídkou velikosti H pro širší nohy hrozí vbočení palce i malíčku.
V práci fasujeme boty s ocelovou špicou a taky mám pocit, že ten novej model, co teď mají na skladě, má ty špice o něco užší. Asi to číňani šijou všichni podle sebe.
Nevím, ale Trekove boty byly první, které mě od začátku netlačily. Z obchodu jsem s nimi klidně mohl vyšlápnout na vandr. Takže myslím, že správný výběr je to hlavní. Pak už se toho moc ladit nedá.
Také jsem toho názoru, že základem je správná volba velikosti - a to zejména co se šířky týká. Pokud má někdo širokou nohu a vysoký nárt (to je dnes vražedná kombinace), pak je hledání vhodné boty dost velká práce. Osobně jsem se zaměřil na značku Keen, která má některé typy značně široké. Překvapilo mě, jak jejich základní model - trekový sandál Newport - umožňuje chodit i v mokru, případně i slabším dešti, aniž by došlo k "mokrým nohám". Vtip je v tom, že uzavřená gumová špička zabraňuje při chůzi tomu, že voda z podrážky při došlapu neteče do boty (setrvačností při brždění nohy před došlapem nevniká volnou špičkou jako u běžných sandálů).
K tomu se přidám, když pořádné boty, tak Keen nebo Garmont...
Já mám pět let hanwag a při následující koupi se rozhoduju mezi touto značkou a novou českou vojenskou obuví. Ta je ovšem ještě o něco dražší.