Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysávač Kärcher SE 3001 - hukot veľký, sací výkon malý

Ahojte.

Pred pár rokmi som kúpil tento vysávač:
http://www.kaercher.de/de/Produkte/Home__Garden/Sa uger/Waschsauger/10811210.htm?&pgAp=1

Problém je, že vysáva veľmi zle, napríklad v porovnaní s bežným domácim vysávačom. Skúšal som čistiť filter, vymeniť vrecko, no sací výkon sa mi zdá stále malý.

Kúpil som značkovú hlúposť, alebo môže byť problém niekde inde?

Ďakujem za všetky rady aj za prečítanie.

Já jednou koupil wapku v akci v supermarketu, nevydržela ani rok a vytekl z ní olej. Tak jsem vsadil na tuto divnou otečkovanou značku a (musím zaťukat) fakt nevím kolik let už ji mám a stále bez problémů.
Tak si myslím, že jestli na začátku vysával dobře a teď ne, tak se tam něco pokazilo a servis by to měl spravit...

Presne z tohto dôvodu som zvolil Kärcher. Na druhej strane, čo som si tak všimol, u remeselníkov sa vysávače Kärcher veľmi nevyskytujú. Skôr značky ako Milwaukee, Bosch...

Zdalo sa mi od začiatku, že vysáva nejako poslabšie, hlavne v pomere k hluku, ktorý vydával. Naivne a zjavne mylne som sa domnieval, že hlasný motor = vysoký sací výkon. Alebo mám niečo niekde zle nastavené/nasadené/vyčistené.

Vapky majú zjavne dobré, ale s vysávačmi to bude asi poslabšie. Okrem tohto malého máme ešte ďalšie 4 vysávače Kärcher. Dva také akoby priemyselné a dva akumulátorové odsávače na vŕtačku (určené ako násada pri vŕtaní dier do steny).
Tie priemyselné síce vysávajú, ale že by som z ich výkonu žasol povedať nemôžem. Odsávače na vŕtačku plnia funkciu len veľmi obmedzene.

V práci máme taky Karchera a můžu potvrdit, má akorát tak velkej pytel, ale sací výkon hodně slabý a velmi hlučný (oproti mému philips performer), jediný kdo ho vychvaloval byl dealer a kolega, co ho dohodil (dealerův kámoš:), prý se to nedá srovnávat tyhle průmyslové vysavače s domácími, ale takovejhle šmejd by šel z domu hned.

Ja nemám dobré skúsenosti s kaercher.. kupoval som wapku+naradie, vysavac a tepovac..
-Wapka zdechla..hučí ale voda ide len občas..použitá dokopy asi 10x za 3 roky..nahradila ju noname wapka s vyssim vykonom a nizsou cenou

-tepovac jedneho pekneho dna cca 2,5 roka od kúpy prestal vysavat..nastastie stacilo nahodit nove uhliky a bezi dalej

-vysavac - nastastie nema zatial problem..ale kaercher moju doveru stratil natrvalo, je to len pekne žlto obleceny smejd..

Bosch
-pracka ok
-vrtacka profi bosch GBH2400 tusim po 3 rokoch trosku problem ,vypadaval priklep ale lahka oprava

-pri tychto ospevovanych super znackach som cakal spolahlivost a vydrz viac ako do konca zaruky.. teraz vrtam s 28 rocnou narexkou a wapkujem čínou ..a nema problema

Ono hodne vela nemeckych znaciek su hrozne smejdy cinske. Kärcher neviem.
Zo slusnych znaciek je asi len Miele, a ciastocne mozno Bosch. Ostatne asi nic moc. Niektore (hlavne to co sa vyskytuje v mediamarkt apod) su vyslovene sracky snad este horsie jak cina, na to si uz davam pozor dlhsie. Kärcher ale nepoznam, sorry.

Existují různí výrobci sáčků a ty pak mají různou schopnost propustit vzduch. Teď jsem měl dvakrát z netkané textilie, jeden měl ještě uvnitř filtrační papír, druhý ne. Druhou možností je ucpání dalších filtrů, protože si myslím, že ještě něco bude na výstupu.