Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Studna

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem čerpadla na studnu. Máme studnu kde je mezi 15 - 18 metry voda, chci ji čerpat na zahradu která je o dalších 20 metrů výš než terén okolo studny. Chtěl bych nějaké čerpadlo či vodárnu co bude vedle studny, nikoliv v ní pokud to existuje, a do studny pouze spustit hadici. Bude se používat pouze na zalévání, takže něco za rozumnou cenu. Předem díky za rady.

Tak jsem zjistil, že je to tak jak říká bahno. Čerpadlo musí jít do vody a hnát ji nahoru. Čerpadlo na povrchu doporučují vodaři opravdu jen do 8 metrů hloubky vody. Takže varianta za moc peněz :( . Čerpadlo za cca 4500.- plus ideálně nějaký zásobník se spínačem, další 3000.- pokud nechce člověk pořád lítat a pouštět si čerpadlo.