Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sádrokarton nebo ytong?

Dobrý den, rekonstruuji bytové jádro a potýkám se s otázkou, zda jádro vyzdít, nebo použít sádrokarton. Přátelé se dělí na dva tábory, i když z větší části jsou pro zdivo, sádrokartonu se bojí, i přesto, že je práce s ním snazší, rychlejší a levnější. Varují mě, že odhlučnění není tak dobré, ale myslím, že pokud se dobře zaizoluje, není problém. Tou nejdůležitější otázkou je pro mě ale životnost, chci mít tuto koupelnu na více než tři roky a právě teď se setkávám s názory, že sádrokarton v koupelně nemá šanci kvůli vlhkosti vydržet.. (i když bude koupelna odvětrávaná?).. Byla bych ráda za jakékoliv rady, zkušenosti, abych neudělala chybu, které bych mohla později litovat. Děkuji!

Já mám v bytě komplet příčky ze sádrokartonu, včetně koupelny. Přes 4 roky a žádnej problém kvůli vlhkosti, obklady na tom taky drží. Koupelna je odvětrávaná skrze časovaný ventilátor.
Jen zvuková izolace je trochu horší, ale těžko říct, jak moc stavaři šetřili, jestli to mohlo být lepší.

Ja mam celej barak krome podlah ze sadrokartonu a krome par prasklejch rohu zadny problemy a praskly rohy se vyresili polyuretanovym tmelem misto akrylu. Podotykam, problematicka mista atypicke konstrukce, ne bezny rohy.
Za me sadros +, a kdyz se s tim umi, tak se s tim da opravdu carovat.

pro jádro rozhodně Ytong nebo šedý porobeton levnější, upevnění skříněk, umyvadel, vedení vody, elektra, vše je jednodušší a levnější. A ve finále je to zeď, do SDK když někdo spadne (nemyslím jen alkohol, může to být i nešťastný pád oprava za tisíce a nepořádek). Vyzdění jádra jeden člověk do 10 hodin i velké.