Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vibrační čerpadlo

Chtěl bych se zeptat, jestli tady někdo nemá zkušenosti s vibračním čerpadlem. Informace se různí - na internetu jej vychvalují a doporučují k trvalému připojení na domácí rozvodnou síť, ale v prodejně nás odrazují - údajně se k trvalému napojení vůbec nehodí a doporučují čerpadlo s oběžným kolem. Velký rozdíl je taky v ceně: zatímco vibrační vyjde na 1 - 2 tisíce, čerpadlo s oběžným kolem je k dostání až kolem 5 tisíc. Jiný typ není možný (kalové čerpadlo nemá takový výtlak, potřebujeme min. 60 m, a čerpadlo se šnekem se často kazí - nemáme úplně čistou vodu a šnek se zadírá). Poradíte někdo prosím?

Necítím se v tomto oboru býti odborníkem, ale do chaty na Kozákově u Semil dlouhá desetiletí dopravoval vodu přes velké převýšení tzv. "trkač", ale má specifické použití. Na Váš dotaz bych doporučil vibrační čerpadlo, ale je třeba posoudit technické parametry konkrétního typu čerpadla, aby nebyly překročeny jeho zatěžovací charakteristiky (množství při výtlaku = vodní sloupec + výsledný přetlak + ztráty třením v potrubí...).