Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesazování tůjí.

Dobrý den, mám možnost pořídit levně 50 ks tůjí vysokých cca 150 cm.Dobrá cena je podmíněná tím, že si je sám vykopu.Zajímalo by mně jaký kořenový systém má takto vysoká tůje, jestli jde do hloubky nebo spíš do široka.Jak velké riziko bude u vykopávání stromů ze země, že bych mohl poškodit kořeny a tím riskovat, že po přesazení už se mi třeba nechytnou?
Děkuji.

Já bych to kopnul tak 70-80cm v průměru a 40-50cm do hloubky. Po vykopání kořenový bal obalit pytlovinou, aby kořeny neoschly. Ne ale igelitem, to by se mohly kořeny zapařit. Po přesazení pořádně zalít a přihnojovat nejdříve tak za 3 týdny až se porušené kořeny zahojí.