Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem řídičák a marihuana

Dobrý den,neví někdo,zda je možné teď mít pozitivní dechový test na kouření marihuany (kouřil na majálesu před třemi týdny)??Synovce zastavila policie a odebrala mu řidičák,nechtěli ani udělat krevní testy,ty si nakonec prosadil,ale výsledky prý budou až za tři měsíce,neví někdo,jak postupovat aby byl řidičák vrácen dřív??A jak postupovat,pokud by test byl falešně pozitivní??Dškuji Míra

Dechový test na trávu? Dělá se stěr a ten opravdu nepozná zda to bylo včera, před týdnem nebo i déle. Ovšem pokud je tento orientační test pozitivní, myslím že mají povinnost následně provést test z moči nebo lépe krve. Dobře, že si ho prosadil, zjišťuje se totiž, jestli v těle byly aktivní látky (THC), kdežto ty orientační testy testují látky neaktivní - odpadní a ty s v těle můžou vyskytovat týdny po požití i relativně malého množství. Řidičák teoreticky nemusí odebrat, ani při pozitivním nálezu, ale to už je na tom, kdo to bude následně posuzovat. Jestli smějí řidičák zadržet i po dobu, co se vzorek testuje nevím, ale měla by tu platit presumpce neviny, takže dokud není právně odsouzen za řízení pod vlivem psychotropních látek, tak by dle mého měl mít řidičák k dispozici.