Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem povrchova uprava betonu - Dílna

zdravim Vas

udelali mi v dilne strojne hlazenou, betonovou podlahu z piskoveho betonu. Povrch je uhlazeny, mirne porovity.
Vysledek je luxusni, firma ktera to delala mi doporucila v zajmu prodlouzeni zivotnosti osetrit podlahu naterem.
Mate nekdo zkusenosti s nejakym financne dostupnym produktem?
Na cihly jsem zkousel redeny duvilax, obavam se ze na pochozi podlahu to nebude nejlepsi reseni.
Firma mi doporucila pouze nejaky epoxydove neco co vyjde 300Kc/m2 ... coz je mimo rozumne zmysleni samozrejme. Jedna se o 40m2.
Dekuji vsem za reakci

DKK

No, nechtěl jsem to sem strkat kvůli délce textu, ale když myslíte:

DOTAZ:

rád bych se informoval, jakou barvu lze použít na betonovou podlahu
>> garáže. Zátěž 1x osobní auto, 2xmotocykl, občasné stříkání a opravy
>> motoru (ředidla, oleje, nafta). Po opravách úklid.
>> Zajímá mě, jaký je vhodný prostředek a jaká je jeho cena. Celková
>> plocha - 25m2.
>> Dále mě zajímá, čím je vhodné natřeít cca před 8mi lety položenou IPU
>> na ploché střeše garáže.

ODPOVĚĎ:

z Vašeho e-mailu lze vyčíst vše a tudíž mohu s klidným svědomím
> doporučit z našeho sortimentu nátěrovou hmotu EPOXYBAN.
> EPOXYBAN je dvousložková , bezrozpouštědlová epoxidová hmota , po
> zaschnutí vysoce odolná rozpouštědlům , olejům , horké vodě do 105°C,
> mechanickému opotřebení a vysoké zátěži. Je to nejlepší co Vám mohu z
> našeho sortimentu na podlahové betony doporučit.
> Pozorně si prostudujte návod na obalu a info v technickém listu ,
> který přikládám.
> Pokud se pro něj rozhodnete , tak trochu rad z praxe.
> 1) co možná nejlépe odmastit a očistit podklad , nejlépe vysokotlakem
> - vapkou, nechat řádně proschnout a vysát prach.Je třba také odstranit
> zbytky staré barvy , která nedrží. Barvy , které drží není třeba
> odstaňovat - Epoxyban drží na všem.
> 2) použít penetraci připravenou z Epoxybanu a ředidla S6300 v poměru
> 2:1 , k tomu budete potřebovat na Vámi udanou výměru 5Kg Epoxybanu a
> 2,5kg ředidla S6300. Po otevření složky A - pryskyřice ji dobře
> promíchejte , nejlépe míchadlem do vrtačky - klacek je nedostačující,
> potom přidejte složku B - tužidlo , znovu dobře promíchejte , následně
> přidejte ředidlo a promíchejte důkladně až na dno. Potom proveďte
> penetrační nátěr válečkem nebo širokým štětcem a nechte 24hod schnout.
> 3) po zaschnutí penetrace zkontrolujte povrch , případné praskliny a
> díry v betonu lze vylít či vytmelit natuženým Epoxybanem smíchaným s
> pískem, tím si pomůžete se spotřebou.
> 4) aplikujte vrchní finální nátěr - smíchejte Epoxyban s
> tužidlem(složa A a B) velmi důkladně promíchejte a nanášejte válečkem
> , lze i stěrkou. Na vrchní nátěr spotřebujete 10kg Epoxybanu.
> 5) nátěr nechte 7dní vyzrát , potom dosáhne konečných vlastností
> podlahu můžete bez obav plně zatížit.
> Před nátěrem si rozmyslete jak budete postupovat a jakou plochu
> stihnete natřít za 50minut, dle toho si pryskyřici i tužidlo rozdělte
> aby nedošlo k zatuhnutí v obalu. Dostupné balení 20kg , 5kg a nyní
> nově 2,5kg.
> Setkávám se s požadavkem zákazníků ,aby nátěr vykazoval protiskluzné
> vlastnosti, toho lze docílit přidáním písku do naneseného nátěru,
> dosáhnout toho částečně lze i tak ,že na zaschlý nátěrový film
> nasypete cca 1kg křemičitého písku a koštětem povrch několikrát
> přemetete, tím ho lehce poškrábete , nátěrový film není už tak lesklý
> a vykazuje protisluz. V 90% případů to ale nikdo nedělá , povrch se
> poškrábe sám od sebe a lesklý povrch se lépe uklízí.
> Při použití Epoxybanu získáte dlouhodobou ochranu a co se týče nátěru
> tak nejkvalitnějí možný.

Ipu lze ošetřit asfaltovým nátěrem TLUMEX PLAST PLUS, který je
tixotropní - nestékavý. Tím můžete střechu bez obav přetřít , lze jím i
zatmelit popraskanou lepenku. Protože TLUMEX PLAST PLUS je i po
zaschnutí lepivý doporučuji nátěr přetřít gumoasfaltem , tím získáte
částečnou pochůznost. Při použití pouze gumoasfaltu praskliny jen
oblejete a mráz a voda ipu opět roztrhá, proto doporučuji výše uvedenou
kombinaci.
S dalšími dotazy rád pomohu, děkuji za zájem a s pozdravem........................

Ceny lze zjistit na
www.detecha.cz
www.ronseal.cz