Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bourací kladivo - mazání

Dobrý den, ahoj.
Zakoupil jsem v bazaru bourací kladivo, údajně s vadou v převodech(stálo 40 korun). Rozebral jsem, vyčistil a hle! Kladivo bouchá, převody se točí, má sílu. A nyní k dotazu. Převodovka byla původně plná červené vazelíny, která tomu (podle mého selského rozumu) nějak vadila. Prostě to v tom bazaru nefungovalo. Teď, když je to vyčištěný, tak to valí jako drak. Snažil jsem se marně vygooglit co do tý převodovky. Zase nějakou speciál. vazelínu, nebo nějaký převodový olej? Díky moc za podněty.

P.S. v elektrice jsem se "nehrabal"

No když ono to s tou vazelínou co v tom byla nejelo, z toho pramení můj dotaz. Asi to namazat tím co je po ruce nejde. Tam je na oji posuvné ozubené kolo, kterým se přepíná z příklepu na vrtání, a tomu zřejmě vadí ta vazelína. A ohledně výrobce - firmu "Kinzo" jsem nikde nenašel. :-(

dej tam jakoukoli vazelínu (plastické mazivo) na převodovky, nevadila tomu vazelína, ale svinstvo, které v tom bylo za léta nashromážděné... Třeba Mogul LV2, LA2 a podobně, je to prakticky jedno... Já skoro do všeho používám vazelínu na tanky, výroby USSR a ještě si nic nestěžovalo :-)