Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako sa dá opraviť závit sviečky vo valcovej hlavy motoru

Pretrhol som závit pri zakrútenie sviečky do valcovej hlavy - je už to staršia hlava na čz-tke, a teraz ne dá sa sviečku utahať.Niekde na nete som videl video, že sa to dá opraviť s takým spôsobom, že starí závit vyvrtali a dali tam nejakú vložku a potom do toho bola sviečka zakrútená.Vie niekto o takej firmy kde by to vedeli opraviť - najlepšie by bolo na Slovensku - alebo o nejakej riešenie?
Za pomoc vopred ďakujem.

Pravda je, že jsme za "mlada" dělali vložky z mosazi, ale to nebylo dvakrát dobrý ohledně tepelné roztažnosti. Lepší bylo přeříznout závit z M14x1,5 na M18x1,5. Jestli se tyto svíce s tímto závitem dělají i nadále nemohu posoudit (mám na mysli M18ky). Pokud máš svíci ze strany, je potřeba udělat přípravek, aby jsi předvrtával pro závit přesně ve svislé poloze