Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovládání (stisknutí a povolení ) mechanického tlačítka

Prosím o radu zkušené bastlíře.

Chtěl bych ovládat mechanický trn padacího prahu dveří. Padací prah je vymyšlen tak, že jeho trn se opírá o dveřní futro. Při otevření dveří je trn uvolněn a prah se zvedne. Pro zamýšlenou instalaci rekuperace a větrání je zapotřebí v souladu se spínáním rekuperační jednotky prah zvednout i když jsou dveře zavřené.

Pátral jsem trochu ve svých chatrných znalostech a napadlo mě řešení elektromagnetem s pružinou. našel jsem však pouze výrobek firmy Slavácké strojírny HEVS 3721. Za ten chtějí kolem 5 tis kč. To mi přijde při počtu dveří celkem dost.Dále jsem pátral po různých řešení a nalezl jsem výrobky pod názvem aktuator. Zde je cena podobná.

Mohl bych požádat o radu jak toto řešit. Potřebná síla cca 0,4 kg a zdvih 1,2 cm a více.

Děkuji

Děkuji za reakci. Dveřní práh zabezpečuje,aby pod dveřmi nedocházelo k tepelné výmněně (nefoukalo). Padací práh je umístěn v konstrukci dveří a ze dveří následně vyjíždí. Používá se cca 10 let (možná déle). Práh je ovládán zmiňovaným trnem, který je umístěn z boku dveří a přiléhá k dveřnímu futru. (když jsou dveře zavřené trn je zamáčknutý a práh z dveří vysunutý při otevření dveří se trn uvolní ze dveří vyjede a práh se zasune) Mechanizmus bych rád umístil do prostoru za futry naproti vyjížděcímu trnu. Otázku rozmaru či nerozmaru nedokážu posoudit. Děkuji za snahu o pomoc.

Už jsem mnohokrát viděl i pohyblivé (uzavíratelné), fungující vlastně jako žaluzie, tahle mřížka je na 100% pevná. Nemůžu si pomoci, ale osobně nevidím v té zamýšlené automatizaci nic přínosného. Když bych to jó někde potřeboval uzavírat automaticky, asi bych to řešil pohyblivou mřížkou a elektromagnetem, např. jednoduchá páka k ovládání mřížky a zbytek třeba ze stykače, vše schované ve dveřích mezi těmi mřížkami - jednu bych nechal pevnou. Ale stejně moc nevím, proč to uzavírat, natož automaticky.

Děkuji za reakci a snahu vypomoci. Toto řešení přepdokládá napájení do těla dveří (viditelný drát).To by snad šlo jen si člověk musí na ten pohled zvyknout(liddské oko přivykne). Pokoušel jsem se tyto uzavírací mřížky nalézt ale výsledek negativní (teda takové které se do dřevěných dveří hodí). Prodávajá se to do zdí, ale do 4 cm širokých dveří jsem objevil starou belu.

Smyslem "automatizace" je stav kdy v čase kdy neběží rekuperační jednotka se dveře chovají tak jako každé jiné. Tedy pěkně s prahem. Žádné zvukové propojení s ostatními místnostmi, možnost cíleně udržovat různé teploty v různých místnostech. A teprve ve chvíli kdy spíná rekuperační jednotka a je nutno docílit nucené cirkulace (asi 10 % času) se dveře promění v druh dveří, které je nutno užívat s rekuperačním systémem.

Prostě se mi nelíbí mít děravé dveře či podřízlé dveře s 2 cm fukou mezi podlahou.

Děkuji za reakci. Ovládací elektromagnety jsem se snažil najít. Myslím, že to musí být ovládací magnet s pružinou (ve vypnutém stavu musí ovládaný trn padacího prahu být ztlačen) a nalezl jsem pouze jeden výrobek Stejnosměrný blokovací elektromagnet HEVS 3321, HEVS 3721 od firmy Slovácké strojírny. A za ten chtěj 5 tis Kč.