Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plechové garážové vrata

pěkný den,
chtěl bych vzhledově opravit staré plechové dvoukřídlé garážové vrata nalepením plastových palubek lepidlem MAMUT, případně Bitumenovým střešním lepidlem. Nemáte někdo představu je-li to vůbec reálne, myslím tím trvanlivé?
předem díky za reakce a podněty
Puclík

Rozhodně nedoporučuju plastové palubky určené pro interiéry. Nejsou odolné vůči UV záření ani mrazu, takže brzy změní barvu, zkřehnou, a začnou se drolit a rozpadat. Ani všechny venkovní nejsou určeny pro fasády, ale např. pro podbití krovů, střech apod., kde nejsou vystaveny přímému slunci. Je třeba zvolit typ pro venkovní (fasádní) použití (např. Nordica), které jsou odolné proti působení UV.

Lepit na plech můžeš Mamutem, Tekutými hřebíky, případně jiným lepidlem na bázi Chemoprénu. Důležité je pořádné zbavení všech prašných částic a odmaštění.

www.stavebni-prvky.cz

Díky moc, to je to co jsem potřeboval potvrdit.Mám představu přesně podle tvého popisu, s tím, že jsem neuvažoval o rozdílných vlastnostech podhledových a fasádních palubek. Uvažoval jsem právě o těch podhledových, objevil jsem je náhodou při brouzdání netem a napadlo mně použití na zmíňované vrata.
Puclík