Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem alternativa kovinořezu

zdravím, potřebuju poradit ohledně křovinořezu. Máme veliký kopec, docela špatně se tam chodí i samostatně, všichni sousedi nemají strunovky, ale k sekání používají křovinořez. Zjistil jsem, že jeden soused má starší typ Oleo Mac 725, zvládá to tím, zdá se v pohodě. No jenže tento typ se už nevyrábí a já potřebuju alternativu, se kterou má někdo zkušenosti a aby měla minimálně stejné parametry. Já se v tom nevyznám a nevím, co je podstatné a co nikoliv. Jaká je údržba apod. Zda s tím může například občas sekat i žena. Díky všem.

Taky doporučuji značku STIHL, osobně mám dobrou zkušenost s motorovými pily i s křovinořezy. Například naše obec má asi 3 roky STIHL FS 87, skoro celí léto maká od pondělí do pátku, občas si jí půjčíme na víkend na sekání našeho cvičiště a nikdy nebyl žádní problém. Cenou se vejdeš do 10 klacku.

Taky radím Stihl, mám už druhý a absolutní spokojenost. Doporučuji motory s 4-MIXem. Mají vyšší točivý moment, méně smrdí (ekologie +) a krásně vrnivý zvuk. Co nebrat - nekupujte modely (jakékoli značky), které mají 4-takt. Mám zkušenosti s Hondou a jsou mnohem méně výbušnější.

Edit:
Jaký je tam porost? Jestli je je to houšť a houští to i do budoucna zůstane, tak budete potřebovat výkon cca 1,5 kW a výše.

No to už právě záleží na tom, co budete sekat za svinčík. :-)
Pokud jde jen o sekání nějaké zahrady/louky, na kterou se často nedostanete a proto je ta tráva moc vysoká na sekačku, pak dobrou službu udělá třeba i ten zmiňovaný FS 87
Který je teď navíc v akci, čili by vám jej prodejci Stihl měli nabídnout za cenu 8990kč.

Já vlastním FS 130, což je taková skoro střední výkonová třída. Používám jak strunu, tak i trojcípý nůž. Strunou jedu pouze čistou trávu s jinýma měkkýma bylinama. Jak se objeví tuhé stonky kopřiv, dávám trojcípý. Struna totiž hodně unavuje hřídel a převod, pokud je motor slabý (1,4 kW je nic moc). Zatím jsem neobjevil jediný nedostatek, žádná porucha.