Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sadrokartón - lepenie na opadanú omietku

Ahojte.

Prosím o radu a posúdenie, či je možné lepiť sadrokartón priamo na stenu. Ak áno, aký spôsob lepenia je vhodný?

Na fotografiách sú steny, ktoré plánujem obložiť (olepiť) sadrokartónom a následne upraviť tak, aby vznikla pekná čistá stena, ktorá bude natretá na bielo. Sadrokartón uvažujem ako lacnejšie riešenie ako nahodenie novej vnútornej omietky. Uvažujem správne? Čím a ako sa upravuje povrch sadrokartónu, aby zanikli špáry?

Ďakujem za všetky rady aj za prečítanie.

sádroš se spíš šroubuje na plechové profily- s lepením na zeď ti neporadím, ale nezdá se mi to jako dobrý nápad- tu zeď bys musel mít hezky srovnanou, nedržící omítku vykopnout a vyspravit- takže v konečném důsledku bys to stejně nahodil, jen bys nedal štuk.

spáry se zajedou špachtlí tmelem (stěrkou) na sádrokarton a poté co se ti to nepodaří udělat dokonale přebrousíš šmirglem (ideální je půjčit si ten el. šmirgl)

mrkni třeba sem pro inspiraci www.prestavujemebyt.cz

Taktiež pekne pozdravujem a ďakujem za rady. Ostalo mi ešte zo stavby RD (tehly HELUZ lepené penou) veľké množstvo peny Tytan. Myslíte, že by som ju mohol použiť na lepenie SDK na stenu? Pri stavbe RD som nechal pracovníkov lepiť XPS na sokel práve touto penou a sťažovali sa, že to drží veľmi zle a nakoniec použili lepidlo.

No, já bych možná jako levnější variantu viděl oškrábat, napenetrovat, přejet lepidlem,vložit perlinku, znova lepidlo a pak štuk. nesmí vám ale vadit nerovnosti na stěnách, které se takle nesrovnají úplně tak jako použitím sdk. respektive jde to, ale dělat to je hrozná pakárna a pak i ta cena je jiná. jednoduché počty - metr čtverečný sdk 9,5mm seženete kolem 50Kč, plus lepidlo, výztužné pásky, spárovací hmoty... perlinka obyč. kolem 15Kč za metr, zhruba za 15Kč na metr se zdělá lepidla a štuku taky tak nějak. Lepit sdk na stěnu může být někdy výhodné, sám jsem to tak dělal v koupelně, ale moc si neumím představit jak se řeší např detail napojení sdk na klasická ocelová futra zazděná do roviny se zdí?