Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rákosový strop - zvuková izolace

Prosím o radu při řešení problému se zvukovou izolací. Bydlíme v prvorepublikové bytové vile (5 bytů) a od sousedů shora víme o každém jejich kroku, o hlasitější reprodukované hudbě nemluvě. Stropy máme dost vysoké (2,90 m) na to, aby se daly trochu snížit a rozdíl vyplnit izolačním materiálem. Rád bych ovšem znal odpovědi na následující otázky:
1) Jaké jsou možnosti uchycení nosné konstrukce (pro sádrokarton) do rákosového stropu? Může takovou zátěž (včetně izolace) udržet?
2) Jaký izolační materiál je nejlepší použít?
2) Bude mít vůbec izolace kýžený efekt, bude-li dělána jednostranně (tedy pouze zespoda)?
Předem děkuji a těším se na odpovědi,
Václav Vonášek

Pokud to není jen kročejový hluk který může být přenášen i zdí, pak odhlučnění pomůže.Váš strop je z desek na který je natlučený rákos a na něj nahozena omítka. Konstrukce bude kotvena ve dřevě a omítka s rákosem bude pouze prošroubována.Snížení stropu se dá výhodně využít k zapuštění osvětlení. Izolace by proti běžnému hluku měla
pomoci.