Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem betonová směs

Zdravím, potřebuju si udělat betonové stříšky na opěrnou zídku ze straceného bednění. Ty co jsou v prodeji, mně rozměrově nevyhovují. V popisech výrobců se udává, že do betonu na jejich výrobu přidávají různé zušlechťovače, plastifikátory... Co bych měl tedy přidat do obyčejného betonu, aby beton byl kvalitnější, mrazuvzdornější.... Na probarvení potom ještě použiju práškovou barvu do betonu.

Kašli na ty přídavky, nestavíš přehradu. Stačí neošidit beton, poctivě dávat cement - když odměřuješ na lopaty, má člověk snahu více nakládat na lopatu písek a cement méně. Doporučuji cement 400, chceš-li jo pevnost dej pětistovku. Nebo kup instantní beton v pytli, tam už ty srágory bývají.

Nic tam nedávej. Připrav si kvalitní formy, raději několik, před betonáží je vystříkni olejem a vyplň betonem. Betonová směs musí být ve správném poměru cement - voda - betonářský písek - drť (nebo cement - voda - říční štěrkopísek). Méně vody je lépe než více. Velmi důležité je dokonalé hutnění betonu ve formě zvibrováním. Nezapomeň na okapnicový žlábek na spodním líci. Po osazení stříšek na zídku je možné provést ošetření hydrofobní impregnací.
Zušlechťovače, plastifikátory a ostatní chemie se do betonárky cpe aby se s betonem z mixu lépe pracovalo, aby byl i při nízkém podílu vody "tekutější", aby se dohnal vysoký podíl popílku místo cementu, aby se urychlil proces tuhnutí a nastartovalo tvrdnutí při nízkých teplotách atd atd.. Nic pro běžného smrtelníka.

Tak jsem udělal ty stříšky , ale i když jsem beton hutnil co to šlo ( vibrační formu se nevyplatilo dělat ), tak jsou na povrchu díry. Potřeboval bych ten povrch nějak zarovnat. Příjde na to pak nátěr na beton + hydrofobizační nátěr. U penetrace S2802A je jedna z možností smíchání s cementem a tzv. pačokem beton natřít. Bylo by to možné použít , nebo radši něco jiného... lepšího. Zatím to je natřené hloukovou penetrací.

práve preto sa dáva tá chémia aby vytlačila vzduch už v miešačke a olej ako separátor sa používal v minulom tisícročí preto tie bublinky na debnení vybračná forma je tiež netreba stačí ak opreš príklepovku zo zlomeným alebo tupym hrotom o debnenie

ak máš po ruke alkoholika po dvoch dňoch abstinencie netreba ju ani zapínať