Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plechová krytina Monterrey Ruukki

Dobrý den všem,
uvažuji o nové plechové krytině Monterrey Ruukki (původní krytina na domě eternit).Chci se zeptat,zda s touto krytinou máte někdo zkušenost a zda se musí nebo dává na latě.Na střeše mám prkna a nevím zda se to musí ještě laťovat.V nabídce od klempíře laťování není tak nevím.Děkuji za každou radu či odpověď.
Změna předmětu, původně: Petr (sHpy00n)

záruka na materiál: 10 let na krytinu s polyesterem, 15let pural, 30let prorezivění. Pural 50 let na prorezavění
životnost: Povrch -PE 25let, PEMA 35let, Pural 50let. Celková životnost plechu cca 40-60let dle povrchu.
rozteč latí: Rozteč latí á 350mm.

Z nabízeného sortimentu plechových krytin je tato z těch kvalitnějších. Ano, dává se na latě. Před lety jsem ji prodával a pro lehké střechy byla velmi oblíbená, přičemž reklamace se neobjevovaly, pásy na sebe dobře pasovaly a práce s ní je rychlá. Přestože je profilovaná, tak je to stále plech a proto může být při dešti hlučnější, pokud není dostatečně silná vrstva izolace. Při montáži jen dávat pozor na to, aby vám ji řemeslník při úpravách a vytváření průchodů neřezal žádnými brusnými nástroji. Je to žárově zinkovaný plech a pokud dojde k vyhřátí, postižené místo je pak náchylné ke korozi. Smí se jen stříhat či vrtat.