Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Palubky

Budu obkládat místnost z palubek.Chtěl bych se zeptat jestli je nutno natřít palubky z obouch stran.Budu natírat jen lakem.Nebo stačí jen z vrchní strany která bude vidět.A kolikrát je asi tak natřít.

Děkuji za každou radu.

Jestli myslíš jako na vnější roh, tak palubky ne, ale stejně jako zakončovací dřevěné lišty koupíš i L lišty pro vnější roz. Delším koncem překryješ falc palubky a kračí kryje kraj té na druhé straně rohu. Jinak doporučuji vnitřní stranu jednou natřít Lignofitem - ochrana proti houbám a broukům, co můžou časem zalézat do dřeva.