Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatně zetlená posečená tráva

Dobrý den,

jsem zatím v zahradě nováček, takže se mi "podařilo" posečenou trávu na hromadě
skladovat tak, že zetlela bez přívodu kyslíku a vespod je černá mazlavá hmota. Dá
se ještě pro kompost zachránit provzdušněním (vidlemi, přidal větvičky apod.) nebo je lepší
se této trávy úplně zbavit, dospodu pod hromadu dát kamínky a začít znovu?

Děkuji

Jana

Zdravím a rád bych se zeptal, zda nemáte někdo zkušenosti s travními kobeci?
Pořídili jsme si je loni a v zimě na nich byla ledová krusta - na jaře bylo vidět jak to trávu poničilo. Pomalu se to dává dohromady, na ta vyschlá místa jsem nasypal rašelinu a na radu pána, od které koberce jsou vysel travní semeno. Na mnoha místech ale tráva usychá a dokonce červená. Nevíte někdo o co se jedná a jak trávě můžeme pomoci? Děkuji a přeji hezký víkend, Honza

Ten obrázek je opravdu malinký, nejde z něj mnoho vypozorovat. Nicméně stále mám za to, že jde o "rez travní", proto se zeptám dále: jak často a kdy v průběhu dne trávník zaléváte? Proč se ptám - rez obvykle prospívá v trávnících, které nevysychají, tzn. které jsou zalévány celodenně.
Ostatně, nejčastější choroby trav a ochranu před nimi lze nalézt například zde: http://www.aros.cz/cs/pece-o-travnik/nejrozsirenej si-choroby-travniku-a-opatreni-k-jejich-omezeni/

Zkusím vložit větší, včera to nešlo. Trávník zalévám večer, ale je pravda, že poslední týden tady celodenně vydatně pršelo až chvílemi na trávě stála voda a od té doby se situace zhoršila. Vlastně předtím nic nečervenalo. Četl jsem že choroby, kdy červená trávník přenáší dřišťál, ten jsem tu přede dvěma měsíci nasadil. Děkuji Vám za odkaz, biologické přípravky vypadají velice dobře, jdu to nastudovat. Honza

Aha. Tak na téhle fotografii jsou zcela zřetelně vidět chomáčky a nitky - což značí napadení tzv. "nitkovitostí", neboli Kornatkou travní (Laetisaria fuciformis)
Opravdu velkou fotografii zasaženého trávníku naleznete zde: http://weedsinlawn.com/Blog/wp-content/uploads/201 1/04/redthread1.jpg
Porovnejte ji s tím, co máte v trávníku vy.
Na tom odkazu na stránky Aros (mimochodem, opravdu vědí, co dělají), je popsána i tato choroba, včetně doporučených postupů pro její likvidaci.