Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekačka na trávu

Zdravím, uvažuji o sekačce na trávu. Musí umět sekat mírně svažitý terén, cca 1000m2, benzínová, s pojezdem. Cenová relace 10-13 tis. Uvažuji o Husquarna, Stiga, Honda. Máte někdo nějaké doporučení, nebo zkušenosti? Děkuji všem za reakce.

Taky jsem chtěl Hondu, ale zjistil jsem, že už ji dělají celou v Číně. Lepší je prý B&S, ten v Číně vyrábí, ale montuje doma. Koupil jsem Hecht s hliníkovým šasím a absolutní spokojenost, ale mám ji první sezónu, takže uvidíme. Každopádně 6hp, velký koš - super ho to naplní až po okraj, 5 rychlostí, ale používám jen 1 a 2. Pětku jen na přejezdy a už u toho musím klusat. Centrální výška, ale to už má asi každá. Easy start (zatím super)rychloupínáky na držadlo, sečení, boční výhoz a mulčování. Zatím jsem spokojenej.

O zjišťování, zda je něco děláno v Číně mám svůj názor. Dělají tam všechny světové značky a rozdíl je v tom, zda to vyrábí fabrika, nebo garážová dílna (typicky dovoz Vietnamců).
Co se týče značek - značka neznačka - všechno jedna sr... Rozdíl je pouze v - určeno pro doma a profi.
Mi už odešlo tolik výrobků chvíli po záruce a byla to renomovaná "špica", takže je to o náhodě.