Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Centrální vysavač - náhrada potrubí

Dobrý den, mám zájem o centrální vysavač, četl jsem příspěvky zde na fóru a rozhodl jsem se pro instalaci CV. Chtěl bych se zeptat, zda je vhodné z důvodu úspory, nahradit originální potrubí k CV potrubím z PVC, které se běžně používá na odpady. Četl jsem, že originální potrubí je antistatické a má hladší stěny. Ovšem při zamyšlení si myslím, že PVC potrubí je dostatečně hladké, aby systém mohl spolehlivě fungovat. Děkuji za vaše názory….

Je potřeba vzít v úvahu:
- délka rozvodů (u delšího rozvodu víc ušetříte, fungovat to taky bude, ale taky si vinou ne tak kvalitního povrchu více snížíte výkon vysavače)
- tvar kolen (u rozvodů centrálního vysavače se ostré koleno používá jen hned za zásuvkou, jinak se používají oblouky)
- napojení zásuvek a centrální jednotky (vyrábí se PVC potrubí o stejných průměrech, nebo to nějak spojíte?)
- největší cenová položka by ale stejně měla být jednotka centrálního vysavače (nevím jak dlouhé ty rozvody budou), na které neušetříte (leda by jste ji kupoval přes e-bay).