Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyrovnání zdi

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu. Rekonstruujeme koupelnu v bytě a na zdi v horní polovině zůstala stará omítka a potřeboval bych poradit, jestli můžu starou omítku nechat a jen něčím vyrovnat zbytek zdi nebo by bylo lepší omítku seškrábat a udělat celou novou. Pokud by zůstala stará omítka, tak čím bych měl vyrovnat zbytek zdi která je z dutých cihel a pórobetonu. Na vyrovnaný povrch příjdou obklady. Děkuji!

Starou klidne nechat pokud je rovna,zbytek zaomitat. Jestli je to nejak znacne krivy tak je lepsi to obouchat cely a nove omitnout.. nad urovni obkladu stukovat(ale ne pres stavajici malbu) a tam kde budou obklady nechat jen hrubou omitku a na ni je primo lepit...

záleží na tom, jestli je stará omítka rovná. řešil jsem doma něco podobného, křivota děsná, obouchat to nešlo, páč omítka byla tvrdší než duťáky pod tím. starou omítku jsem ošrábal a zpenetroval, pak jsem nalepil na zeď sdk, pro jistotu ještě nakotvil talířovejma hmoždinama na polyš a byl krásně rovnej podklad.