Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Natírání - výběry barev, technika

Chybí mi tu univerzální vlákno na natírání (hledal jsem pořádně). Takže jsem si ho dovolil založit.

Natírám starý CO2 hasičák, který byl natřený neznámou černou barvou. Barvu jsem trochu zabrousil, držela tam pěkně. Začal jsem natírat vodou rozpustnou bílou základní barvou OBI (něco jako teskopárky, prostě noname) a nyní po dvou hodinách jsou na barvě vidět rezavé fleky. Je možné že ta barva nějak zareagovala s tím původním nátěrem?

Tak jsem natřel blatník, na velký rovný plochy i ta vodová ekobarva funguje.

Jen jsem se chtěl zeptat na techniku. Štětec namočím do plechovky, otřu z obou stran a natírám. Jenže takhle se tam vlastně dostane jen barva, co je ve štětci a která se tam z něj vymačká. Takže kryvost je naprd. Mám tedy ten štětec neotírat? Bojím se, že bych tam pak měl "brečáky". Pokusně jsem takhle kus natřel a barva se krásně slila dohromady, takže je tam pěkný hladký povrch s pěknou kryvostí.

No - lepsi nekolik tenkejch nez jedna tlusta asi obecne plati, ale najdou se i vyjimky, jedna me napada je latex,druha epoxidovy dvouslozky, treti (OK, neni uplne barva) plnice - vsechno v prilis tenky vrstve nefunguje, musi bejt dost tlusta aby se povrchovym napetim slila.

Jóóó, starej dobrej neekologickej suřík - minium. Na orezlý povrch to nejlepší. Kysličník olovičitý reaguje s kysličníkem železa na olovnatan a dál už to pak nerezne. A protože je to rozmíchaný ve fermeži, lze to nanést i na blbě odmaštěný podklad... Radost dělat - nedokonalá příprava materiálu..., akorát to dlouho schne, ale v létě to jde :-).