Natírání - výběry barev, technika
Chybí mi tu univerzální vlákno na natírání (hledal jsem pořádně). Takže jsem si ho dovolil založit.
Natírám starý CO2 hasičák, který byl natřený neznámou černou barvou. Barvu jsem trochu zabrousil, držela tam pěkně. Začal jsem natírat vodou rozpustnou bílou základní barvou OBI (něco jako teskopárky, prostě noname) a nyní po dvou hodinách jsou na barvě vidět rezavé fleky. Je možné že ta barva nějak zareagovala s tím původním nátěrem?
voda + železo = rez
O proti ekoteroristům tvrdím, že všechny vodní ekobarvy jsou na ho***. A veliký! Ať to prodávají hyper-super, Horní Bach či barvoprodejny.
Souhlasím s Filutou, čím je to ekologičtější, tím to hůř funguje. Kup si pořádnej synťák jak na základ, tak na vrchní a máš po starostech. Tyhle vodou ředitelný rádobybarvy jsou na nic. I kdybys ji na to dostal, za dva roky je dole.
Tak jsem tomu dal druhej nátěr. Je to uplně nah***o, rezatý flíčky, kryvost naprd, práce s tím taky Že já vůl si nekoupil syntetiku ve spreji, vyšlo by to nastějno a práce 100x lepší
Vždycky když přetíráš nějakou barvu a nevíš čím to bylo natřeno původně, tak použij syntetiku. Teď to vidím na přešmirglování a nátěr syntetikou. Chybama se člověk učí
Tak jsem natřel blatník, na velký rovný plochy i ta vodová ekobarva funguje.
Jen jsem se chtěl zeptat na techniku. Štětec namočím do plechovky, otřu z obou stran a natírám. Jenže takhle se tam vlastně dostane jen barva, co je ve štětci a která se tam z něj vymačká. Takže kryvost je naprd. Mám tedy ten štětec neotírat? Bojím se, že bych tam pak měl "brečáky". Pokusně jsem takhle kus natřel a barva se krásně slila dohromady, takže je tam pěkný hladký povrch s pěknou kryvostí.
Bo váleček a vzít to navícekrát.......
Silná vrstva je špatně, jak píše kolega, několik tenkých.
A správný štětec, to dělá hodně.
No - lepsi nekolik tenkejch nez jedna tlusta asi obecne plati, ale najdou se i vyjimky, jedna me napada je latex,druha epoxidovy dvouslozky, treti (OK, neni uplne barva) plnice - vsechno v prilis tenky vrstve nefunguje, musi bejt dost tlusta aby se povrchovym napetim slila.
ani třeba Hammerite nelze natřít v tenký vrstvě, ikdyž nedavno jsem ho rozředěný stříkal a fungovalo to docela dobře
Tak jsem tam dal silnější vrstvu a už to vypadá celkem dobře, akorát je opravdu potřeba kvalitní štětec. Ten šunt co jsem koupil to rovnoměrně nenanese.
Jóóó, starej dobrej neekologickej suřík - minium. Na orezlý povrch to nejlepší. Kysličník olovičitý reaguje s kysličníkem železa na olovnatan a dál už to pak nerezne. A protože je to rozmíchaný ve fermeži, lze to nanést i na blbě odmaštěný podklad... Radost dělat - nedokonalá příprava materiálu..., akorát to dlouho schne, ale v létě to jde .
Má cenu ten blatník lakovat? Lak má jen okrasnej účel nebo to je k něčemu dobré?
lak má především ochranný účel
A stříká se na uplně suchou vrchní barvu nebo musí bejt ještě trochu vlhká aby se to spojilo?