Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem parkety - jaký vosk, olej atd.

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat čím mám ošetřit parkety ve starém panelovém bytě. Parkety po důkladném vyčištění jsou jako nové. Nechci je přikrývat kobercem nebo plovoučkou (přijde mi to škoda, dřevo je dřevo), a tak se chci zeptat jestli existuje nějaký vosk, olej atd. něco čím bych to dokázal udělat sám a nemusel volat firmu. Jde mi hlavně o to aby se nešpinily. díky
Změna předmětu, původně: parkety (Kurt)

my mame olej BONA. pred 10 lety, kdyz jsem koupil byt, tak jsem to nechal prebrousit a napustit firmou. olej my vyhodu v tom, ze drevo vypada krasne prirodne (tak se to medove prokresli) a taky, ze kdyz se nejake misto poskodi, tak staci to misto vybrousit papirem a rucne pretrit. nevyhoda ale ovsem je, ze se postupne omyva, nebo vychodi, nebo proste vybledava (alespon v obyvaku to musim jednou za 3 roky (cca) prejet znovu. protoze jsem nechtel objednavat firmu, tak jsem to zkusil rucne a je to docela ok (ale asi jen pro podoby typy jako ja, ze vam proste na nejakych detailech moc nezalezi - proste nelezu po zemi a nekoukam jestli je to dokonaly a beznym pohledem to dokonaly je). delam to tak, ze to nejdriv leju na parkety a takovou tou gumovou sterkou na okna nasazenou na nasade (takova ta, co se strka do valecku na malovani) abych se nemusel ohybat - to rozetru a necham vsaknou. pak vezmu stary hadr (nejaky meky, treba teplaky), namotam to na koste aby to pevne drzelo a po nejakych 20 minutach (na plechovce je to napsany) to prelestim. pak jedu na chatu, protoze se na to nesmi 24 hodin slapat (teda nemelo by se). delam to tak, protoze nechci stehovat piano a gauc a psaci stul a tak jezdim jen kolem. kdybych mel celou mistnost vyklizenou, tak si pujcim v pujcovne ten jejich stroj a s tim to je asi hracka.
nedavno jsem taky videl zajimavy olej, kterej by se dal taky pouzit ale zkusenost nemam (la-ky.sweb.cz)
tak hodne zdaru