Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Beton do podlahy

Zdravím,
na začátek trochu info-budoucí garáž plus dílna ze staré stodoly,kde podlahou byl dříve udusaný jíl,nyní vyvozen a navezen štěrk,má rozměry 5x7m,vrstvu počítám 15 až 20 cm,samozřejmostí je plánovaná karisíť.To znamená cca při stejné vrstvě 20 cm je třeba 7m3 betonu.
Stále řešíme,jestli mix nebo ruční míchání v míchačce.Kolik kg cementu je třeba do 1m3 betonu?Protože když si to spočítám-cement,písek,ta práce a kvalita betonu,kterou uděláme v míchačce...Když budu počítat 400kg cementu do 1m3 betonu,minimálně,tzn. že do něj padne 16 pytlů cementu po 25kg,krát tedy 7/potřebuji 7m3/ a sme na 112 pytlech...Což se mi zdá šílený.Nevím kolik váží 1m3 betonu,počítám okolo 2 tun,takže písku potřebuji skoro 12 tun...A to ten poměr cement písek je v takovým případě 1 ku 4,čili bídný beton,na to,že to má být finálová vrstva garáže...Když to prostě nebudeme chtít šidit,jakože nechceme,tak je to spousta materiálu míchaná ručně,což tedy nepovažuji za největší problém.Proč kladu tento dotaz-zda se vůbec dá mluvit,zohledním-li všechny pro a proti o nějaké úspoře/teď nemyslím času/ financí v porovnání s kvalitou.Na závěr minidotaz,máme navezený štěrk udusat?Např. žábou.Předem díky moc za každou radu,info,pomoc a zkušenost.

jk, co bude jezdit po podlaze 15-20cm pevné? Tanky? to stejně robijou, ale pokud jen máte ny mysli normální provoz vozidlo, hever pod vozidlo atd..

http://cukrar.rajce.idnes.cz/garaz_nova/#Snimek_02 2.jpg

6-8cm betonu, ručně míchaného,ALE!!! podklad udusaná zemina, ale opravdu udusaná, položený igelit a beton.
Dokonce i VZV tam jezdí..

vy píšete, že máte udusáná, rostlý terén, nic pevnějšího není jak rostlý terén. Vy to chcete odbagrovat a navozit štěrk a udusat ho na menší pevnost, nežli byl terén...

Zdravim pane Cukrar

ceka mne obdobna akce, udusany puvodni jil v nove postavene stodole planuji vyhrabat na ca 40cm, zasypat 30 sterku a ca 10 betonu (navozeneho, michani uz mne preslo).

Pisete ze ale udusany jil je lepsi nez sterk uhutneny deskou?
Nenastava tak problem ve vzlinajici vlhkosti?
Nebo staci ten igelit?mezi jil a beton?

Prostor bude slouzit jako truhlarska dilna, kari site neplanuji pouzivat, velke zatizeni nehrozi.

Dekuji za radu

DKK

Asi sem zapomněl na jednu podstatnou věc,jednak tedy jíl samozřejmě drží vlhkost ale hlavně-tu a tam se v zemi objevuje dřevomorka.Proto sme cca 30cm vykopali a navezli štěrk,který samozřejmě počítám pořádně utáhnu žábou.Myslím si,že je pořád lepší štěrk,který dýchá,než jílovitá zemina s plísní.Folii dáme také a počítáno je i s kari sítí,mě spíše zajímal ten beton,ale vše směřuje k mixu,přeci jen je to plocha 5x7m...Taky by šlo míchat ,,v ruce",ale navážet cement,písek...Nebo máte jiný názor?Případně jaký poměr míchat,jestliže to má být finální vrstva,tedy kvalitní beton?Minule sme míchali 1 ku 3 a kvalita nic moc-někde se to drolí.

to záleží, JAKÉ cihly. Taky mám doma cihly zpřed první světové války (a tedy i předkrizové). Těm nevadí nic, je z nich vystavěna plocha na parkování auta (nezastřešeno), v zimě na nich dělám dětem kluziště. Jsou tam už přes 10 let, vypadají stále stejně, po vytažení ze země na poklep kladívkem zvoní ;-)

Nové cihly bych samozřejmě neriskoval, mají charakter trochu tvrdší červené křídy na školní tabule :-D

DKK, jsou některé cihly, (většinou součastné) které nelzou použít ani jako zarážka u garáže. Některé cihly jsem postupně vybral a nahradil zámkovou dlažbou. http://cukrar.rajce.idnes.cz/zamkova/#100_1859.JPG

některé cihly jsem nechal i jako podklad poz zámkovou, ale několikrát bouchal a bouchal. Pak zase bouchal a hutnil...až se mě smáli, že to chci zatlačit do Austrálie..

Všimněte si cihel v pevnosti Jaroměř a Terezín. jsou tam déle a drží. Dněšní cihly na to nejsou stavěné...