Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Škoda Favorit-absolutně nejde nastartovat-prosím o radu:-(

Zdravím všechny,
prosím, už opravdu nevím kudy kam. V pondělí mi začalo auto cukat (Favorit rv.1990) a náhle přestal běžet motor.Po chvíli šel nastartovat,ale po pár vteřinách opět chcípnul.Doskákal jsem do servisu,kde mi bylo řečeno, že chytá dobře, ale nedrží volnoběh, tedy asi karburátor.Vždycky motor utnul,jako když tam přestane jít benzín, nebo elektrika.
Sehnal jsem karburátor,vyměnil-nestartuje-benzin tam jde,ale je přecucaný.Vyměnil jsem svíčky, cívku, regulaci-nestartuje.Nabíjel jsem baterku (není nic moc, ale vždycky startovala dobře)-nestartuje,jen točí.
Před tím jsem měnil rozdělovač za nový-seřídil mi ho mechanik. Po výměně mi přestalo hrát rádio a po týdnu přestalo jet auto. Tak co ještě mohu udělat já, když se na mě mechanik vykašlal se slovy, že neví co s tím je??? Jsem už úplně bezradný a hlavně to auto denně potřebuji kvůli svému malému synovi. Prosím poraďte někdo:-(
Předem děkuji.Petr

osmileté téma, raději to zamknu (Kurt)

prohlédni si hadici od podtlaku na posilovač jestli není prasklá, přisáváním vzduchu je velmi chudá směs a nejde natočit. Jestli máš opravdu dobře nastavený předstih tak se zaměř na tuto otázku. Co se týká volnoběhu tak jeho "houpání" je právě příčina v přissávání vzduchu

Myslím, že těmi všemi "opravami" se už víc pokazilo jak opravilo.
Prvotní popis závady mi připomněl moji závadu - špatný rozdělovač - nebylo to tak, že to začalo blbnout po jeho výměně?
Favorit snese hodně a dá se opravit na koleně - můj rozdělovač měl po bouračce zohnutou osu a postupně se vnitřek úplně rozpadl. Občas to začlo cukat a poskakovat až to nakonec chcíplo. Po chvilce šlo zase nastartovat a nějakou chvíli to jelo bez problémů a tak furt dokola, dokud jsem na to nepřišel a nevyměnil ho.
Další moje závada s nechytáním byla způsobena vadným kabelem ke svíčce a starými svíčkami.
Když mechanik není schopen odhalit závadu, měl by jít dělat něco jiného.

Všechny svíčky hází kvalitní jiskru?
Když to nestartuje - jsou všechny svíčky mokré?

Napadlo mě, co zkusit propájet tištěný spoj s pojistkama a relátkama.Dělali jsme to docela často.Odpoj konektory, povol šroubky a celou desku i s pojistkama vyndej z držáku, otoč a propájej.Protože pokud to chcípne najednou a do toho přestalo hrát rádio, tipoval bych to na elektriku.A tím tištákem Favority trpěly.