Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto jak dodatečně zateplit sokl

Už jsem to dával do jiného lákna, ale ušlo to pozornostti diskutujících tak si dovolím založit nové téma

Mám cca 5 let starý rodinný dům ytong 38cm, nezateplený. Při měření termokamerou se ukázalo, že je velký únik tepla soklem. Nejjednodušší řešení asi bude sundat obložení soklu zateplit sokl XPS, ale tím vznikne zub, kde by mohlo zatékat. Mohla by se horní hrana obkladových desek seříznout pod úhlem 45 stupňů začistit lepidlem a natřít nátěrem marmolit? Nebo doporučujete jiné řešení?
Fasáda je teplotně homogenní a o 2,2 stupně teplejší než okolí, proto mi přijde zbytečné řešit zateplení fasády a chci vyřešit pouze sokl. Sokl je teplejší o 12,5 stupně.
V příloze je termosnímek a pohledové foto.

Pokračujte prosím v původním vlákně.
http://kutilska.poradna.net/q/view/51308-zatepleni -soklu? (host)

seřezávání horní hrany desky pod úhlem toho moc nevyřeší - stejně to v napojeni na stěnu bude praskat a zatékat může zas. pokud nehodláte zateplovat i zdivo, jako jediné trvanlivé řešení vidím klempíře a oplechování horní hrany xps. jo, a marmolit není nátěr :-)