Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozebrat barovou stoličku?

Dala jsem dohromady barovou židly podle tohoto návodu: http://www.google.cz/imgres?q=barov%C3%A1+%C5%BEid le+navod&um=1&hl=cs&sa=N&biw=1366&bih=667&tbm=isch &tbnid=wXDKwCQpfJZSDM:&imgrefurl=http://www.nabyte k-jeko.cz/barova-zidle-krokus-a148/pkt/&docid=D5Wv qqecbRhruM&imgurl=http://www.nabytek-jeko.cz/FotoC ache/bigadd/navod-c148.jpg&w=800&h=500&ei=T0Z8T9u- MpTN4QTN_Y28DA&zoom=1&iact=rc&dur=384&sig=10718243 3685005004826&page=1&tbnh=144&tbnw=187&start=0&nds p=23&ved=1t:429,r:3,s:0,i:72&tx=117&ty=68

Jenže na obrázku číslo 3. jsem zapomněla sundat takový ochranný klobouček u písmena B a teď když mám židly složenou tak mi nejde zvedat, ani dávat dolu. Ale teď už za boha nemůžu sundat tu horní část se sedátkem a vyndat ten klobouček. Když jsem to dávala dohromady, tak to šlo krásně zlehka, ale teď už to prostě nejde sundat. Když za to tahám, tak cítím, že to pruží, ale nejde to sedátko sundat. Najde se někdo kdo mi poradí?

Nevim, neznam, ale asi to funguje na principu vzduchoveho tlumice, kdy se přístup vzduchu reguluje páčkou nahoře. Protože ale na výstupu tlumiče (B) sedí ta čepička, která zřejmě kryje otvor pro regulování množství vzduchu, nejde to vytáhnout kvůli podtlaku.
Pokud to nejde rozebrat zespodu (D, G), tak asi jedině "mírným" násilímvytáhnout - ovšem jestli to půjde a jestli se nepoškodí ten "tlumič".... :-|

Ale jak píšu, je to jen můj odhad funkce a příčiny, proč se to s*, v ruce jsem to neměl.

Jestli si na to někdo už sednul, tak už to jde rozebrat strašně blbě. Je to kuželu a zadře se to do sebe. Jeden silný dělník ať drží tu nohu, druhý neméně silný pracovník chytne sedadlo a oba se začnou mocně přetahovat. Třetí osoba jim vydatně pomůže mlácením gumovou palicí do trnože a bušením dokola té nožky, kde je ten nastrkovací trn.