Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Položení paropropustné fólie bez sundávaní střechy

Zdravim vsechny kutily

letos me ceka ukol zafoliovat pudni prostor jako predpripravu pro bydleni.
Strecha je bohuzel nova (10 let) a pri pohledu na cenove nabidky jeji prelozeni a zafoliovani se mi zveda kufr. (strecha ca 130m2, sedlova - pres 100tis. korun !!! - tasky budou pouzity stavajici)

Zkoumal jsem moznosti zafoliovat i "zespoda".
Zajimalo by mne jestli jste to nekdo delal, jak, s jakym vysledkem a hlavne, jak jste resili posledni spodni vrstvu, mam na mysli presah strechy pres pozednici a zed k okapum.

Dekuji za pomoc, fotky, postrehy, rady

DKK

Zdravim,
dělal jsem to, jako prozatimní řešení na části střechy. Jde to, je to stoprocentní ochrana tepelné izolace, ale ne krokví. Doporučoval bych spíše to dražší řešení. Demontáž původní krytiny, zafoliování a přelaťování. Vychází to na vaší střechu i s klempířinou od 100 do 150tis. Podle toho, na koho narazíte.

Jinak co se týče montáže paropropustné folie zevnitř, byl jsem v kontaktu s p.Cukrářem a postupoval jsem podle obrázku, na uvedeném odkaze. Folie je svedená do okapního žlabu, kam bude stékat případně nežádoucí voda. Co bych možná ještě doporučil, tak výborný pomocník při montáži je sponkovačka.