Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno minimální průřez vodiče

Ahoj, jen pro jistotu... v obvodu s plošným spojem používám měděné dráty s průřezem 0,4mm + bužírka. Jsou dost tenké, chci se jen ujistit, jestli když bude obvodem procházet stejnosměrný proud maximálně až 2A, jestli bužírka vydrží.

Celková délka všech drátů v obvodu (počítám jen dráty, el. součástky ne) je zhruba 1m, obvod bude v provozu nonstop, musí se proto stihnout ochladit v průběhu...

Největšímu proudu jsou vystaveny vodiče vedoucí ze(do) zdroje - prochází jimi proud 1 až 2 A, každý z těchto vodičů má délku max. 10 cm.

Asi by mělo být vše ok, ale pro jistotu bych se s Vámi poradil...

Díky

Ja u medi pocitam 8-10A na mm^2. 2A /0.4mm^2 = 5A/mm^2, to vyhovi uplne v pohode i s nejakou rezervou.

EDIT - samozrejme zavisi na teplote okoli, a ochlazovani vodice - pokud bude ulozen v mineralni vate a v blizkosti tepelnyho zdroje, tak by to chtelo overit detailnejsim vypoctem, ale pro "normalni" podminky je to v pohode.