Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno co dál s podlahou

Nedávno sem se ptal na tenhle postup http://kutilska.poradna.net/q/view/52705-kdo-mi-sc hvali-takove-vyrovnani-podlahy
Nakonec sem to celý rozdělal.Na straně pokoje kde byla "houpačka" ty deska byly podloženy špalíky a přibity do dřevené podlahy na který je škvára.Desky bylo podloženy po cca 0,5 až 0,7 m.Špalíky tam moc nedržely,šly lehce vytáhnout,měly by tam jít ztuha.Na druhý straně pokoje by to chtělo naopak pozvednout.Už z fotky je hned vidět z kraje podložení.Dostal sem radu vše vyhodit,udělat rošt,vysypat liaporem a položit OSB.Když sem ale ty latě oddělal od hřebíků kde byly probity durch,lať zapérovala a je v rovině.Je jasný že je křivá dřevěná podlaha.Pokud bych každou desku zas vypodložil/probil (dělal bych to samo podle váhy) tak bych musel získat rovinu.Na druhý straně pokoje by to chtělo nejmíň o cca 3 cm zvednout.Toho bych tím vyrovnáním těmi špalíky docílil.Škváry je dost ale tím že bych musel na jedný straně podlahu zvednout bych musel něco přikoupit.
To co vidíte na fotce,to je strana pokoje kde byla ta houpačka.Tam ty desky sedí na cihle.Na druhý straně pokoje však cihla není,sedí to volně na dřevě.
Pokud bych to ale dělal celý nový,ten rošty bych musel mít nějaký kónický,na jedný straně aby měl třeba 3 cm,na druhý 6 cm aby to byla rovina.
Pode tímto pokojem je pokoj.Strop tam tvoří desky které jsou přibity na trámech.Strop je rovný.Propadlý sou desky jen u mě v pokoji na nichž je škvára.Jestli se unavili časem nějak trámy z horní čísti a tím klesla dřevěná podlaha - nevím

Už sem to začal rovnat,zatím mám teda jen 2 desky ze 6.Na jedný straně to musím nechat na cihle - ta je skoro zaráz s podlahou,na druhý straně/u dveří cihla nebyla.Muselo to sedět na nějakým trámku který je pod dřevěnou podlahou na který je škvára.Musel sem to zvednout o 4 cm aby byla rovina.Mohl jsem.Ty 4,max.5 cm bylo maximum.Teď to bude zaráz se dveřma (počítám ještě latě a parkety).Snad je to nejednodušší postup.Prostě to srovnat ode zdi ke zdi,latě se taky musí vypodložit (řek bych že dřevěný špalky stačí),bylo to tak a zbytek dosypat liaporem,mezi latě i pod ně.Pak se položí těch cca 30 latí který tam byly předtím na kterých sou už parkety.Ty musím chytnou vruty aby podlaha nevrzala.Mám ty špalky ckterý budou pod latěmi taky chytnou vruty nebo je můžu nechyt jen tak ? Předtím byly chycený jen některý.Myslím že hned ty u zdi kde mi to dělalo houpačku.Je něco co dělám blbě ?