Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká okna do kamenného domu ze 16tého století?

Dobrý den, koupili jsme velmi starý dům a nevíme, jaká okna použít.
Dům je z tesaných kamenných kvádrů - opravdu starý, prý 16té století. Tloušťka zdí 90cm.
Dům je neizolován, ve stráni. Je částečně posklepen starými vlhkými kamennými vinnými sklepy..
Vlhkost v domě není nijak strašná.. Potýkáme se pouze s vlhkem, které se tvoří v nejchladnějších rozích domu v období, kdy se zače topit.. Jo a ještě plísně na oknech, což ale přikládáme jejich stáří a kvalitě.
Prosím o radu, jaká okna by byla do takového domu nejvhodnější?
Děkuji

Dobrý den,
akorát čtu Váš dotaz. My jsme před měsícem koupili také starý dům. Je pravdou, že bydlíme v nové dřevostavbě a na tento dům jsme narazili náhodou. Staré domy mají svou duši, přesně teď řešíme i Vaši situaci. Určitě bych volila dřevěná okna. Například Z borovice, nám se líbí přírodní borovice natřená bezbarvými laky. Akorát čekáme na zaměření od firmy. Sama jsem zvědavá :-) Jinak samozřejmě, topit, větrat. Jinak co se týče fasády, na kamenný dům může přijít odvětrávací fasáda, případně rošt a dřevěný obklad, ve vedlejší obci takto řeší jeden starý kamenný dům. Přeji Vám hodně úspěchů s rekonstrukcí.