Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kotveni patky do zamkove dlazby

Dobrý den pánové a dámy.
Měl bych dotaz jak ukotvit patku do již zhotovené zámkové dlažby. Hodlám na zahradě vybudovat přístřešek na dřevo a časem nějaký dřevěný altán. Do té doby si vystačím s kovovým pavilonem z hornbachu. Jde mi o to, jestli musím po vytažení několika dílů zámkové vyhloubit díru 60cm hluboko a zničit tak podklad okolní dlažby, nehledě na to, že i ta díra se bude hloubit jen velmi ztěžka díky podkladu z několika vrstev štěrku a rumiska.
Musí být základ tak hluboký?

A ještě dotaz na okraj: Při stavbě pavilonu, který má v průměru 4m a výšce 2,7m konstrukce z hliníku, tudíž žádná váha. Přemýšlel jsem , že bych jej do zámkové dlažby prozatím jen přivrtal aby ho poryv větru neodvál. jaký máte názor, popřípadě rady?

všem děkuji.

Před dvěma lety jsem také dělal přístřešek na dřevo na zámkovou dlažbu. Patky mám udělaný ze 4 mm plechu caa. 20x20 cm. V každém rohu vyvrtal 12 mm díru. Patku přiložil na požadované místo a otvory provrtal zámkovku. Potom jsem do děr zatloukl asi 70cm dlouhé kulatiny a k plechu konce přivařil. Bouda má rozměry 3x2m a drží bez problémů.

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak dopadlo ukotvení na již hotovou zámkovou dlažbu?
Řešíme teď něco podobného. Zámková dlažba je položená, pod zámkovkou je několik vrstev štěrku a pod štěrkem betonový základ. Poradil by mi někdo, jak ukotvit plechovou pergolu (tedy také žádná velká váha)?
Napadlo mě provrtat zámkovou dlažbu až do betonovému základu a pak pomocí chemické kotvy ukotvit do otvoru závitové tyče nebo roxory a na ně poté pergolu. Nevím, ale jestli se mi vyvrtaný otvor nezasype štěrkem a nic tam neukotvím....

Má někdo nějaké rady?
Děkuji za případnou odpověď.