Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno temperování místnosti

Ahoj, potřeboval bych poradit s jedním problémem. Na chatě mám 2 místnosti, v jedné z nich jsou kamna. Tu druhou bych chtěl temperovat pomocí trubky a větráčku u stropu. Je výhodnější, aby větráček vzduch tlačil, tzn. byl umístěn v teplé místnosti, nebo naopak táhl, tzn. umístit větráček do studené místnosti?
Díky za názory.

Já bych dal větraček dolu. Studeny vzduch je hustší a teplotou se rozpíná. Je tedy lepší přepravovat studený vzduch na pomalé otáčky( tišší provoz) než teply na vysokou - přepravíte stejné množství media.
Nevznikne taky v druhé místnosti někde studená kapsa s hustym studenym vzduchem.