Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amalanchier-muchovník

Zdravim,
Nema niekto skusenosti s rastlinou amalanchier ? Myslim pestovanie, ktore odrody su najlepsie, a hlavne kde sa da zohnat ? Chcel by som to vyskusat pestovat, neviem sa ale dopracovat k zarucene kvalitnym sadeniciam. Dakujem

Já chutnal muchovník Lamarckii a je takový moučnatý. Minulý rok jsem zkusil zasadit muchovník "Smoky", tak uvidím jaký bude. Když tak ho přesadím do rohu zahrady pro "ptáky". Mám raději kanadské borůvky, ale ty zase potřebují kyselou půdu.

Kanadske boruvky mam aj ja na zahrade, ale tak s tou kyslou podov je dost problem to hej. Zato som chcel vyskusat muchovnik. Neviem ale aku odrodu vybrat, aby sa mi nestalo ako Vam, ze bude nechutny. Tak ci nahodou niekto nema skusenost s pestovanim tohto ovocia :)