Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fiat brava

zdarec
chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo s tímto zkušenost.
mám fiat brava 1.6 16v r.v.97 a nějak blbne,na rozjezd je strašně slabá,chytá se až od 3tis. otáček a za jízdy třeba na čtverku když zdělám nohu s plynu tak to škube a když zase na plyn šlápnu tak je tak 3vteřinová mezera než to začne reagovat,jakoby tam nešel benzín nebo ho tam jde moc,nevím ale žere teda dost tipuju tak okolo 10ti litrů.nedělá to jen u čtverky ale u každé rychlosti,na diagnostice na nic nepřišly.zapal.kabely jsou nové,cívka druhá,nové svíčky,vyměněný krok. motorek,vyměněný pojišťovák na vstřik.liště,palivový filtr,vzduchový filtr a žádná změna.dělá to už hodně dlouho a šlo to celkem plynule k čím dál horšímu,když s tím někde jedu tak to vypadá otřesně jako bych měl 14dní řidičák.ještě mě napadlo čidlo otáček na setrvačníku nebo vstřikovače nechat vyčistit,ale první se zeptám tady,třeba někdo bude vědět nebo se tím už setkal.
díky za rady

nejsem si jistý jestli má benziňák váhu vzduchu,tušim že tady se to řídí potenciometrem na klapce a ten jsem taky měnil.měl jsem doma ještě jednu bravu tak všechny možné čidla jsem povyměňoval krom snímače otáček to bylo rozbité

Váhu by to mít mělo.U té bych začal.Protože pochybuju že to je karburátorovej systém.Nevím jak to má fiat, ale já na golfu ji mám hned za vzduchovým filtrem.Taky bych nechal změřit lambda sondu, ta je na výfuku.Obojí se sebou spolupracuje.Podobně mi to dělalo u Volva 740, nedrželo to stabilně volnoběh a zkraje otáček to bylo nějaké přidušené a spotřeba šla o dost nahoru.Zkus třeba hodit dotaz na nějaký Fiatklub, určitě bude existovat na internetu.Když jsem měl Mercedes, chodil jsem na fórum Mercedesklubu, pak přišlo Volvo a byl Volvoklub.Tam ti určitě poradí, stačí zagooglit:-)

tak jsem po tom pátral na netu a váhu vzduchu má jen nafta aspon teda u fiata,když se podívu na náhradní díly.já osobně mezi filtrem a škrtící klapkou nemám nic jen na té klapce potenciometr který snímá jak je klapka otevřená a podle toho to určuje bohatost směsi.jinak jsem taky do vyhledávače napsal 'auto škube' a najde to celkem dost lidí co tyhle problémy mají od různých značek aut ale nikde tento problém nedořeší do konce.lambdu jsem zapoměl napsat že jsem přehodil z druhého auta a na diagnostice by to lambdu zjistilo,můžu ji ještě odpojit a skusit projet,ještě jsem se dočetl že to může přisávat falešný vzduch ale žádná díra ani prasklina na sání není,já se přikláním k tomu že mi pomalu ale jistě odchází vstřikovače.