Chemopren jako takové je velmi dobré lepidlo, ale jak bylo zmíněno je s ním třeba umět pracovat. Nevím jak dnes, ale dříve se vyráběly 2 nebo 3 různé hustoty dle použití podle savosti materiálu.
Pokud to příjde na holý SDK , tak ten je podle mně maximálně savý a plast úplně nesavý. Tak jako se penetrují např. zdi před malováním na sjednocení savosti, tak je třeba i v tomto případě
sjednotit oba povrchy. Takže já savý povrch nejdříve napenetruji hodně naředěným chemoprenem a nechám úplně zaschnout. SDK ma na sobě jen papír a je dobré i z tohoto důvodu jej zpevnit penetrací.
Po zaschnutí penetrace potom nanáším chemopren na obě lepené plochy. Tam je nutné lepidlo nechat zaschnout do mírně lepivého stavu ( cca 10 minut podle teploty ) a potom oba slepované díly k sobě silně přitlačit. Pevnost lepeného spoje záleží právě na síle tohoto přitlačení. Při velkých nebo dlouhých plochách jsme si při výrobě při zasychání pomáhali horkovzdušnou pistolí.
Takže penetrace se může zdát zbytečná, ale všechno chce svoje. Při dnešních cenách lepidla se to může prodražit, ale nedělá se to na chvíli a každý chce , aby to vydrželo.
Vše co jsem lepil tímto způsobem drží do dneška na rozdíl od rychlořemeslníků, kteří jen rychle všechno udělat, vyinkasovat peníze a pryč. Tím samozřejmě nenarážím na nikoho z tohoto fora.