Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Kapacita stejná rozhodně není.
zaměnit větší za menší nebo jak??? na jaké U to má chodit??
Napětí v obvodu je 5V. Originál kondenzátor je 2300uF/6.3V. Chci tam dát 450uF/35V kondenzátor.
Podle vzorců pro vztah mezi napětím, nábojem a kapacitou, bude výsledná kapacita přibližně asi stejná.
To je nesmysl.
není rozhodující na jaké U je kondenzátor , ale jaké je U v obvodu a to je 5V... takže by jsi tam těch kondíků 450uF musek dát asi 5ks
Takže kapacita kondenzátoru je neměnná v závislosti na napětí ?
To napětí na vývodech kondenzátoru přece nijak neovlivníš. Použitím typu pro vyšší napětí se kapacita kondenzátoru nezvětší. Jaký je vlastně praktický smysl toho dotazu?
zakl_obsah.htmkapacita kondenzátoru nezávisí na napětí ale na vzdálenosti a ploše desek . čím větší plocha a menší vzdálenost tím větčí kapacita...
To na jaké je kondenzátor napětí je konstrukční zaležitost - čím vyšší napětí tím, tlustší dielektrikum. A kapacita je kapacita. Vždy můžeš dát kondenzátor na vyšší napětí než byl původní nebo předepsaný, ale kapacita by měla být vždy stejná. Jinak můžeš změnit vlastnosti el. obvodu.
To napětí v označení kondenzátoru je pouze údaj, jaký maximální napětí kondenzátor vydrží. Když dáš vyšší napětí, tak kondík prorazíš, lidově řečeno bouchne. A taky zjednodušeně - čím vyšší průrazný napětí, tím větší kondenzátor při stejné kapacitě bude.
Je třeba si neplést kapacitu s nábojem. Uvedené kondenzátory budou mít NÁBOJ přibližně stejný, ALE při nabití na jmenovité napětí. Ale pokud nabijeme kondenzátor 450uF/35V napětím 5V, kapacita bude stále
450uF a náboj bude příslušně menší.
Kapacitu měněné součástky je tedy nutno zachovat, lze použít s větším napětím pro větší spolehlivost, pokud se tam vejde.
myslel jsem si, ze to tak bude