Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černá stavba?

Dobrý večer, s přítelkyní jsme se rozhodli koupit starší rodinný domek k rekonstrukci. Máme vybráno, sepsanou smlouvu, ale nyní jsme narazili na to, že když se podiváme do katastru na mapu pudorisu domu, tak zjištujeme, že tam není zakreslena malá přístavba (vstupní zděná pidi veranda o rozměru cca 2 x 1 metr). Majitel tvrdí, že už tam stojí kupa let, že o nic nejde a že to máme nechat být. Chtěli bychom se vás tedy zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti, jak pokračovat dál? Máme nad tím mávnout rukou a nechat to být? Hrozila by nám do budoucna např. nějaká pokuta? Nebo to máme nějakým způsobem začít řešit? Musí vůbec na takové "nic" být projekt, zaměření, stavební povolení, atd...? Nebo by stačila jen nějaká ohláška a víc nic? Případně cca na kolik korun by nás dodatečné zlegalizování verandy přišlo a co by to tedy obnášelo? Neradi bychom opět narazili.

Předem vám moc děkujeme za odpovědi :-)

Můžu se jen zeptat, jaká by hrozila pokuta za černou stavbu? Má s tím někdo zkušenosti? Mě by zajímalo, jestli se finančně vyplatí stavět(rekonstuovat) na černo a doufat, že mě nikdo neudá, nebo jít do stavění(rekonstrukce) se stavebním povolením, projektem a vším možným okolo.

Co by vyšlo dráž? Stavební povolení a vše okolo, nebo pokuta?

Předem děkuji za názor.