Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hobra pod plovoucí podlahu

Dobrý den, budu pokládat plovoučku na parkety (jen ji měním - stará plovučka byla na mirelonu (10let)). Novou budu pokládat na hobru.
Většina obchodů nabízí hobru 5mm, 7mm, 8mm. Mám možnost použít hobru o tloušťce 15mm (za stejnou cenu jako bych kupoval 8mm).
Může být pod plovoučkou 15mm vrsva hobry? Nebude to dělat nějakou patálii? Je ve větší vrstvě nějaká výhoda (lepší tlumení (rodinný dům, 1.patro)).
Díky za odpověď.

DVD = dřevo vláknitá deska, neboli HOBRA , využívá jako podlahová izolace tlumící hluk. Pod plovoucí podlahu stačí hobra 8mm ale mezi stropní desky a osb desky je ideální hobru položit o tloušťce 2 x 15mm k zamezení kročejového hluku.

www.topdrevo.cz

Čili bych to chápal tak, že se tím nic nezkazí.